Kultakellokilpailut 2015

Kultakellojen kaksinkertainen voittaja Kim Laaksonen, Turku. Voitot 2014 ja 2015.

Jo 58. kerran peräkkäin pelataan vuotuiset Suomen suurimmat kaisabiljardikisat Kouvolassa näin pyhäinpäivän aikaan. Kisat pelataan la-su 31.10 - 1.11.2015 Kouvolassa kolmella eri salilla:

Kouvolan Biljardiklubi (KouBK), Kouvolankatu 20 C, pääpaikka, finaalit

Red Ball (RB), Ravintola Kaisa, rautatieasema

Kymin kerho (Kymi), Patosillantie 2, Kuusankoski

Kattojärjestönä vaikuttaa Suomen Biljardiliitto ry (SBiL)

Kisoja voi saapua seuraamaan paikan päälle la klo 10 ja su klo 9 lähtien. Kaikille saleille on vapaa pääsy ja niistä kaikista löytyy ravintolapalveluja.

Mukaan ilmoittautui 129 pelaajaa, joista kaksi on naisia (enempikin saisi olla *toim. huom*). Aakkoslistaus tuolla alempana.

LISÄYS: Kaikki KULTAKELLOVOITTAJAT aina 50-luvulta asti ihan tuolla alhaalla!

 

LOPPUTULOKSET:

1 Laaksonen Kim TBK - 11/660
2 Tuhkanen Arto KLK - 9/597
3 Kallio Kari RKK - 8/571
4 Lindberg Marko HBS - 7/474
5 Lakka Juuso RB - 7/450
6 Lahtinen Harri P-HBK - 6/418
7 Jokinen Sami TBiK - 6/412
8 Kähkönen Janne RB - 6/382
9 Hämäläinen Simo HyvBK - 5/384
10 Jääskeläinen Kari MSC - 5/375
11 Nieminen Marko PBK - 5/374
12 Oinonen Mikko KLK - 5/365
12 Juhanila Markku P-HBK - 5/365
14 Stenberg Janne IK - 5/359
15 Koponen Markku HSK - 5/358
16 Kulmala Pasi HyvBK - 5/352
17 Komi Tuomas EBK - 4/351
18 Saarenpää Ari KouBK - 4/335
19 Stenman Eerik TAK - 4/334
20 Kiviaho Tero KoKa - 4/329
21 Timonen Jari RB - 4/313
22 Pekkola Janne KaKa - 4/286
23 Koppinen Antti HyvBK - 4/242
24 Ruuskanen Jyrki SaiBi - 3/274
25 Ahola Ari KoKa - 3/273
26 Nordblom Aku TBK - 3/271
26 Seppelin Tom HBK - 3/271
28 Mahlio Jari IBK - 3/258
29 Kärnä Matti EBK - 3/256
29 Juoperi Mika TAK - 3/256
31 Lähteenmäki Kristian KouBk - 3/250
32 Väisänen Henri TBK - 3/238
33 Uusitalo Petri HyvBk - 3/220
33 Lepistö Tomi PPK - 3/220
35 Rautiainen Jyri RB - 3/218
36 Rontu Lassi HBS - 3/217
36 Rinkinen Ville TBK - 3/217
38 Riikonen Harri WKS - 3/212
39 Heino Jyrki HSK - 3/209
40 Ijäs Markku HyvBK - 2/220
41 Pasanen Ville Ritz - 2/217
42 Marjamäki Antti TSK - 2/209
43 Huusko Ari Koka - 2/208
44 Kontio Jukka EBK - 2/204
44 Vanninen Vesa KouBK - 2/204
46 Ahokas Jussi SaiBi - 2/200
47 Thoménius Kari HBK - 2/197
48 Koskinen Tomi KoKa - 2/194
49 Horn Teemu MSC - 2/192
50 Tunturi Kari OBK - 2/191
51 Mehtälä Arto OBK - 2/186
52 Auvinen Kim KaKa - 2/182
53 Mettälä Pasi KK-79 - 2/178
53 Korhonen Ilkka TKS - 2/178
55 Muotka Olli HBK - 2/177
56 Kalliomäki Pentti EBK - 2/172
57 Keto Vesa PPK - 2/171
58 Raivio Kimmo KouBK - 2/170
59 Hälvä Matti RKK - 2/169
60 Niemelä Juha KouBK - 2/165
61 Tainio Jarmo PVK - 2/163
61 Heino Riku Ritz - 2/163
63 Laitila Juha HyvBK - 2/158
64 Tondi Juha IBK - 2/154
65 Puuska Kari HBK - 2/151
66 Verho Pekka EBK - 2/135
67 Gynther Mika SeBK - 1/154
67 Pylkkänen Lasse MSC - 1/154
69 Laaksonen Jussi TBK - 1/142
70 Ritari Jouni PVK - 1/137
71 Tarvainen Juha IBK - 1/133
72 Martikainen Klaus IBK - 1/132
72 Ylisuutari Tommi RB - 1/132
72 Hyvärinen Niklas HBK - 1/132
75 Koskinen Arvi OBK - 1/131
76 Pöyhönen Aki KouBK - 1/130
77 Rusi Jukka KK-79 - 1/128
78 Kuokkanen Esa P-HBK - 1/125
79 Virtanen Olli OBK - 1/122
80 Sudensalmi Arto SaiBi - 1/120
81 Pekkala Panu EBK - 1/114
82 Kankare Lasse PVK - 1/108
83 Kaija Jarmo WKS - 1/107
84 Rokkanen Sami SaiBi - 1/100
85 Jarkko Matti MLS - 1/98
86 Pollari Kari HyvBK - 1/97
87 Järvelä Heikki KoKa - 1/85
88 Rantanen Pauli HBK - 1/82
89 Liimatta Auvo OBK - 1/78
90 Majuri Laura KouBK - 1/76
91 Kantanen Juha WKS - 1/73
92 Laatunen Pekka MLS - 1/60
93 Nyman Jarmo JBS - 0/109
94 Häkkinen Juha PPK - 0/81
95 Heinonen Tapio SaBik - 0/80
95 Mäkelä Veli-Pekka KaKa - 0/80
97 Larinen Simo EBK - 0/78
97 Pechinin Oleg Sbill - 0/78
99 Pollari Harri HyvBK - 0/75
100 Juslin Petja HyvBK - 0/74
101 Perä-Rouhu Ari TKS - 0/71
102 Nopea Pekka HBK - 0/67
103 Hannukkala Jussi HyvBk - 0/65
103 Ahlgren Esa PRSK - 0/65
105 Olli Markus RB - 0/63
106 Poikolainen Mika I-HBS - 0/62
107 Asikainen Petri KK-79 - 0/60
108 Forsblom Carl Johan HBK - 0/59
109 Kultanen Matti KouBK - 0/55
110 Tainio Tatu Duckpool - 0/54
110 Fontell Lassi KouBK - 0/54
112 Laine Hannu RB - 0/51
112 Pohjanen Jukka SaBik - 0/51
114 Westman Mona EBK - 0/49
114 Pihlastie Ville I-HBS - 0/49
116 Pyykkö Tero PPK - 0/48
117 Bruun Sami BK - 0/47
118 Heikkilä Joachim PPK - 0/45
118 Repo Juha MLS - 0/45
120 Kangas Jani SeBK - 0/42
121 Aittoniemi Simo KouBK - 0/41
122 Auno Juha ToK - 0/35
123 Käki Lasse KouBK - 0/34
124 Vulli Janne TBK - 0/28
125 Hirvonen Miikka HyvBK - 0/26
126 Gnidoy Victor Sbill - 0/23
127 Ruotsi Pekka PVK - 0/13
128 Gnidoi Kirill Sbill - 0/3
129 Mikkonen Petri HBK - 0/0

Ekan kierroksen peliparit:

Kouvolan Biljardiklubi 44 pelaajaa

1. kierros:

Keto Vesa PPK 36 - Tuhkanen Arto KLK 60
Juslin Petja HyvBK 35 - Martikainen Klaus IBK 60
Hannukkala Jussi HyvBk 37 - Pollari Kari HyvBK 60
Kontio Jukka EBK 56 - Mettälä Pasi KK-79 60
Rantanen Pauli HBK 0 - Lindberg Marko HBS 60
Ylisuutari Tommi RB 60 - Gnidoy Victor Sbill 19
Ahlgren Esa PRSK 23 - Kulmala Pasi HyvBK 60
Rontu Lassi HBS 60 - Aittoniemi Simo KouBK 16
Larinen Simo EBK 34 - Oinonen Mikko KLK 52v
Ahola Ari KoKa 60 - Kangas Jani SeBK 22
Hyvärinen Niklas HBK 60 - Heinonen Tapio SaBik 37
Nordblom Aku TBK 38 - Komi Tuomas EBK 60
Mehtälä Arto OBK 60 - Mikkonen Petri HBK 0
Nopea Pekka HBK 37 - Lähteenmäki Kristian KouBk 60
Kallio Kari RKK 60 - Häkkinen Juha PPK 37
Laatunen Pekka MLS 60 - Kantanen Juha WKS 6
Muotka Olli HBK 60 - Laine Hannu RB 8
Lahtinen Harri P-HBK 60 - Mahlio Jari IBK 26
Koskinen Arvi OBK 60 - Tainio Tatu Duckpool 5
Marjamäki Antti TSK 59v - Thoménius Kari HBK 45
Perä-Rouhu Ari TKS 29 - Kalliomäki Pentti EBK 60
Koppinen Antti HyvBK 55v - Westman Mona EBK 41


2. kierros:

Keto Vesa PPK 60 - Juslin Petja HyvBK 39
Tuhkanen Arto KLK 60 - Martikainen Klaus IBK 28
Hannukkala Jussi HyvBk 28 - Kontio Jukka EBK 60
Pollari Kari HyvBK 0 - Mettälä Pasi KK-79 60
Rantanen Pauli HBK 60 - Ylisuutari Tommi RB 22
Lindberg Marko HBS 60 - Gnidoy Victor Sbill 4
Ahlgren Esa PRSK 42 - Rontu Lassi HBS 60
Kulmala Pasi HyvBK 60 - Aittoniemi Simo KouBK 25
Larinen Simo EBK 44 - Ahola Ari KoKa 60
Oinonen Mikko KLK 60 - Kangas Jani SeBK 20
Hyvärinen Niklas HBK 44 - Nordblom Aku TBK 60
Heinonen Tapio SaBik 43 - Komi Tuomas EBK 60
Mehtälä Arto OBK 60 - Nopea Pekka HBK 30
Mikkonen Petri HBK 0 - Lähteenmäki Kristian KouBk 60
Kallio Kari RKK 60 - Laatunen Pekka MLS 0
Häkkinen Juha PPK 44 - Kantanen Juha WKS 53v
Muotka Olli HBK 6 - Lahtinen Harri P-HBK 60
Laine Hannu RB 43 - Mahlio Jari IBK 60
Koskinen Arvi OBK 47 - Marjamäki Antti TSK 60
Tainio Tatu Duckpool 49 - Thoménius Kari HBK 60
Perä-Rouhu Ari TKS 42 - Koppinen Antti HyvBK 54v
Kalliomäki Pentti EBK 60 - Westman Mona EBK 8


3. kierros:

Keto Vesa PPK 60 - Martikainen Klaus IBK 44
Tuhkanen Arto KLK 60 - Pollari Kari HyvBK 37
Kontio Jukka EBK 60 - Rantanen Pauli HBK 22
Mettälä Pasi KK-79 49 - Lindberg Marko HBS 60
Ylisuutari Tommi RB 50 - Kulmala Pasi HyvBK 60
Rontu Lassi HBS 60 - Oinonen Mikko KLK 34
Ahola Ari KoKa 60 - Hyvärinen Niklas HBK 28
Nordblom Aku TBK 60 - Mehtälä Arto OBK 36
Komi Tuomas EBK 51 - Lähteenmäki Kristian KouBk 60
Kallio Kari RKK 60 - Kantanen Juha WKS 14
Laatunen Pekka MLS 0 - Muotka Olli HBK 60
Lahtinen Harri P-HBK 60 - Koskinen Arvi OBK 24
Mahlio Jari IBK 60 - Marjamäki Antti TSK 48
Thoménius Kari HBK 60 - Kalliomäki Pentti EBK 9


4. kierros:

Koppinen Antti HyvBK 60 - Keto Vesa PPK 15
Tuhkanen Arto KLK 60 - Kontio Jukka EBK 28
Mettälä Pasi KK-79 9 - Kulmala Pasi HyvBK 60
Lindberg Marko HBS 60 - Rontu Lassi HBS 17
Oinonen Mikko KLK 50v - Ahola Ari KoKa 35
Nordblom Aku TBK 60 - Lähteenmäki Kristian KouBk 28
Komi Tuomas EBK 60 - Mehtälä Arto OBK 30
Kallio Kari RKK 0 - Muotka Olli HBK 0
Lahtinen Harri P-HBK 0 - Marjamäki Antti TSK 0
Mahlio Jari IBK 0 - Thoménius Kari HBK 0
Kalliomäki Pentti EBK 0 - Koppinen Antti HyvBK 0


5. kierros:

Tuhkanen Arto KLK 0 - Lindberg Marko HBS 0
Kulmala Pasi HyvBK 0 - Rontu Lassi HBS 0
Oinonen Mikko KLK 0 - Nordblom Aku TBK 0
Ahola Ari KoKa 0 - Komi Tuomas EBK 0
Lähteenmäki Kristian KouBk 0 - Kallio Kari RKK 0


Kymin Kerho 42 pelaajaa (HUOM! Kymillä pelataan vain lauantaina)

1.kierros

Koskinen Tomi KoKa 44v - Asikainen Petri KK-79 31
Juhanila Markku P-HBK 60 - Väisänen Henri TBK 15
Mäkelä Veli-Pekka KaKa 29 - Stenberg Janne IK 60
Hälvä Matti RKK 58v - Bruun Sami BK 47
Ahokas Jussi SaiBi 55 - Rinkinen Ville TBK 60
Nyman Jarmo JBS 57 - Kiviaho Tero KoKa 60
Ruotsi Pekka PVK 0 - Kaija Jarmo WKS 60
Ijäs Markku HyvBK 55 - Puuska Kari HBK 60
Nieminen Marko PBK 60 - Kärnä Matti EBK 38
Hirvonen Miikka HyvBK 8 - Vanninen Vesa KouBK 60
Sudensalmi Arto SaiBi 60 - Liimatta Auvo OBK 6
Tainio Jarmo PVK 24 - Pöyhönen Aki KouBK 60
Gynther Mika SeBK 60 - Laitila Juha HyvBK 6
Virtanen Olli OBK 39 - Pekkola Janne KaKa 60
Timonen Jari RB 52 - Raivio Kimmo KouBK 60
Olli Markus RB 46 - Laaksonen Jussi TBK 60
Forsblom Carl Johan HBK 59 - Verho Pekka EBK 60
Lakka Juuso RB 19 - Auvinen Kim KaKa 44v
Korhonen Ilkka TKS 60 - Pihlastie Ville I-HBS 32
Rokkanen Sami SaiBi 60 - Pohjanen Jukka SaBik 20
Seppelin Tom HBK 47 - Jääskeläinen Kari MSC 60

2. kierros

Koskinen Tomi KoKa 56v - Juhanila Markku P-HBK 50
Asikainen Petri KK-79 29 - Väisänen Henri TBK 60
Mäkelä Veli-Pekka KaKa 51 - Hälvä Matti RKK 60
Stenberg Janne IK 60 - Bruun Sami BK 0
Ahokas Jussi SaiBi 53v - Nyman Jarmo JBS 52
Rinkinen Ville TBK 26 - Kiviaho Tero KoKa 60
Ruotsi Pekka PVK 13 - Ijäs Markku HyvBK 60
Kaija Jarmo WKS 19 - Puuska Kari HBK 60
Nieminen Marko PBK 60 - Hirvonen Miikka HyvBK 18
Kärnä Matti EBK 60 - Vanninen Vesa KouBK 56
Sudensalmi Arto SaiBi 14 - Tainio Jarmo PVK 60
Liimatta Auvo OBK 60 - Pöyhönen Aki KouBK 28
Gynther Mika SeBK 45 - Virtanen Olli OBK 60
Laitila Juha HyvBK 60 - Pekkola Janne KaKa 0 (Laitila 36 sarja)
Timonen Jari RB 60 - Olli Markus RB 17
Raivio Kimmo KouBK 60 - Laaksonen Jussi TBK 49
Forsblom Carl Johan HBK 0 - Lakka Juuso RB 60
Verho Pekka EBK 0 - Auvinen Kim KaKa 60
Korhonen Ilkka TKS 60 - Rokkanen Sami SaiBi 30
Pihlastie Ville I-HBS 17 - Seppelin Tom HBK 60
Pohjanen Jukka SaBik 31 - Jääskeläinen Kari MSC 60


3. kierros

Koskinen Tomi KoKa 38 - Väisänen Henri TBK 60
Juhanila Markku P-HBK 60 - Stenberg Janne IK 41
Hälvä Matti RKK 13 - Ahokas Jussi SaiBi 60
Rinkinen Ville TBK 60 - Kaija Jarmo WKS 28
Kiviaho Tero KoKa 51 - Ijäs Markku HyvBK 60
Puuska Kari HBK 8 - Nieminen Marko PBK 60 (Nieminen 37 sarja)
Kärnä Matti EBK 60 - Sudensalmi Arto SaiBi 46
Vanninen Vesa KouBK 60 - Liimatta Auvo OBK 12
Tainio Jarmo PVK 60 - Gynther Mika SeBK 49
Pöyhönen Aki KouBK 42 - Laitila Juha HyvBK 60 (Laitila 41 sarja)
Virtanen Olli OBK 23 - Timonen Jari RB 60
Pekkola Janne KaKa 60 - Raivio Kimmo KouBK 37
Laaksonen Jussi TBK 33 - Verho Pekka EBK 60
Lakka Juuso RB 60 - Korhonen Ilkka TKS 26
Auvinen Kim KaKa 52 - Seppelin Tom HBK 60
Rokkanen Sami SaiBi 10 - Jääskeläinen Kari MSC 60


4. kierros

Koskinen Tomi KoKa 56 - Stenberg Janne IK 60
Juhanila Markku P-HBK 60 - Hälvä Matti RKK 38
Väisänen Henri TBK 60 - Ahokas Jussi SaiBi 32
Rinkinen Ville TBK 60 - Ijäs Markku HyvBK 45
Kiviaho Tero KoKa 60 - Puuska Kari HBK 23
Nieminen Marko PBK 60 - Vanninen Vesa KouBK 28
Kärnä Matti EBK 60 - Tainio Jarmo PVK 19
Laitila Juha HyvBK 32 - Timonen Jari RB 60
Pekkola Janne KaKa 60 - Verho Pekka EBK 15
Raivio Kimmo KouBK 13 - Lakka Juuso RB 60
Auvinen Kim KaKa 26 - Jääskeläinen Kari MSC 60
Korhonen Ilkka TKS 32 - Seppelin Tom HBK 57v


5. kierros

Juhanila Markku P-HBK 60 - Rinkinen Ville TBK 11
Väisänen Henri TBK 43 - Stenberg Janne IK 60
Kiviaho Tero KoKa 60 - Nieminen Marko PBK 51
Kärnä Matti EBK 38 - Pekkola Janne KaKa 60
Timonen Jari RB 60 - Seppelin Tom HBK 47
Lakka Juuso RB 60 - Jääskeläinen Kari MSC 32


Ravintola Kaisa 43 pelaajaa

1. kierros:

Saarenpää Ari KouBK 47 - Jokinen Sami TBiK 60
Koponen Markku HSK 60 - Gnidoi Kirill Sbill 3
Kankare Lasse PVK 26 - Uusitalo Petri HyvBk 60
Poikolainen Mika I-HBS 10 - Jarkko Matti MLS 60
Pasanen Ville Ritz 49 - Heino Jyrki HSK 60
Kultanen Matti KouBK 31 - Heino Riku Ritz 60
Käki Lasse KouBK 13 - Juoperi Mika TAK 60
Järvelä Heikki KoKa 55 - Kuokkanen Esa P-HBK 41
Stenman Eerik TAK 60 - Pechinin Oleg Sbill 48
Ruuskanen Jyrki SaiBi 44 - Niemelä Juha KouBK 60
Riikonen Harri WKS 60 - Ritari Jouni PVK 54
Auno Juha ToK 24 - Pylkkänen Lasse MSC 60
Kähkönen Janne RB 60 - Horn Teemu MSC 41
Vulli Janne TBK 5 - Lepistö Tomi PPK 60 sarja 37
Tarvainen Juha IBK 60 - Fontell Lassi KouBK 37
Laaksonen Kim TBK 60 - Majuri Laura KouBK 12
Pollari Harri HyvBK 50 - Huusko Ari Koka 60
Tunturi Kari OBK 60 - Heikkilä Joachim PPK 21
Hämäläinen Simo HyvBK 60 - Repo Juha TAK 24
Rautiainen Jyri RB 60 - Pekkala Panu EBK 9
Rusi Jukka KK-79 60 - Tondi Juha IBK 34


2. kierros

Pyykkö Tero 30 - Saarenpää Ari 60
Jokinen Sami 3 - Koponen Markku 60
Gnidoi Kirill 0 - Kankare Lasse 60
Uusitalo Petri 60 - Poikolainen Mika 52 (Uusitalo 45 juna)
Jarkko Matti 3 - Pasanen Ville 60
Heino Jyrki 60 - Kultanen Matti 24
Heino Riku 60 - Käki Lasse 21
Juoperi Mika60 - Järvelä Heikki]6
Kuokkanen Esa 60 - Stenman Eerik 38 (Kuokkanen 35)
Pechinin Oleg30 - Ruuskanen Jyrki60
Niemelä Juha 24 - Riikonen Harri60
Ritari Jouni 60 - Auno Juha 11
Pylkkänen Lasse 38 - Kähkönen Janne 60
Horn Teemu 60 - Vulli Janne 23
Lepistö Tomi 60 - Tarvainen Juha 24
Fontell Lassi 17 - Laaksonen Kim 60
Majuri Laura 57 - Pollari Harri 25
Huusko Ari 60 - Tunturi Kari 40
Heikkilä Joachim 24 - Hämäläinen Simo 60
Repo Juha 21 - Rautiainen Jyri 60 jyri 37
Pekkala Panu 60 - Rusi Jukka 26
Tondi Juha 60 - Pyykkö Tero 18


3.kierros

Saarenpää Ari 60 - Koponen Markku 55
Jokinen Sami 60 - Kankare Lasse 22
Uusitalo Petri 41 - Jarkko Matti 35
Pasanen Ville 60- Heino Riku 27
Heino Jyrki 29 - Juoperi Mika 48
Järvelä Heikki 24 - Stenman Eerik 60
Kuokkanen Esa24 - Ruuskanen Jyrki60
Niemelä Juha 60- Ritari Jouni23
Riikonen Harri 60 - Pylkkänen Lasse 56
Kähkönen Janne 60 - Lepistö Tomi 30
Horn Teemu 60 - Tarvainen Juha49
Laaksonen Kim 60 - Huusko Ari 42
Majuri Laura 7 - Tunturi Kari 60
Hämäläinen Simo 60 - Rautiainen Jyri 6
Pekkala Panu 45 - Tondi Juha 60

4. kierros

Rusi Jukka (3. Kierros) 42 - Saarenpää Ari 60
Jokinen Sami 60 - Uusitalo Petri 28
Koponen Markku60 - Pasanen Ville 48
Heino Jyrki60 - Heino Riku 16
Juoperi Mika31 - Stenman Eerik60
Ruuskanen Jyrki - Riikonen Harri
Niemelä Juha - Kähkönen Janne
Horn Teemu - Lepistö Tomi
Laaksonen Kim - Tunturi Kari
Huusko Ari - Hämäläinen Simo
Rautiainen Jyri - Tondi Juha

Osallistujat aakkosjärjestyksessä:

Ahola Ari Koka
Ahokas Jussi SaiBi
Aittoniemi Simo KouBK
Alhgren Esa PRSK
Asikainen Petri KK-79
Auno Juha TOK
Auvinen Kim KaKa
Bruun Sami BK
Fontell Lassi KouBK
Forsblom C-J HBK
Gnidoi Kirill Sbil
Gnidoy Victor Sbil
Gynther Mika SeBK
Hannukkala Jussi HyvBK
Heikkilä Joachim PPK
Heino Jyrki HSK
Heino Riku Ritz
Heinonen Tapio SaBik
Hirvonen Miikka HyvBK
Horn Teemu MSC
Huusko Ari Koka
Hyvärinen Niklas HBK
Häkkinen Juha PPK
Hälvä Matti RKK
Hämäläinen Simo HyvBK
Ijäs Markku HyvBK
Jarkko Matti MLS
Jokinen Sami TBiK
Juhanila Markku P-HBK
Juoperi Mika TAK
Juslin Petja HyvBK
Järvelä Heikki Koka
Jääskeläinen Kari MSC
Kaija Jarmo WKS
Kallio Kari RKK
Kalliomäki Pentti EBK
Kangas Jani SeBK
Kankare Lasse PVK
Kantanen Juha WKS
Keto Vesa PPK
Kiviaho Tero Koka
Komi Tuomas EBK
Kontio Jukka EBK
Koponen Markku HSK
Koppinen Antti HyvBK
Korhonen Ilkka TKS
Koskinen Arvi OBK
Koskinen Tomi Koka
Kulmala Pasi HyvBK
Kultanen Matti KouBK
Kuokkanen Esa P-HBK
Kähkönen Janne Red Ball
Käki Lasse KouBK
Kärnä Matti EBK
Laaksonen Jussi TBK
Laaksonen Kim TBK
Laatunen Pekka MLS
Lahtinen Harri P-HBK
Laine Hannu Red Ball
Laitila Juha HyvBK
Lakka Juuso Red Ball
Larinen Simo EBK
Lepistö Tomi PPK
Liimatta Auvo OBK
Lindberg Marko HBS
Lähteenmäki Kristian KouBK
Mahlio Jari IBK
Majuri Laura KouBK
Marjamäki Antti TSK
Martikainen Klaus IBK
Mehtälä Arto OBK
Mettälä Pasi KK-79
Mikkonen Petri HBK
Muotka Olli HBK
Mäkelä Veli-Pekka KaKa
Niemelä Juha KouBK
Nieminen Marko PBK
Nopea Pekka HBK
Nordblom Aku TBK
Nyman Jarmo JBS
Oinonen Mikko KLK
Olli Markus Red Ball
Pasanen Ville Ritz
Pechinin Oleg Sbil
Pekkala Panu EBK
Pekkola Janne KaKa
Perä-Rouhu Ari TKS
Pihlastie Ville I-HBS
Pohjanen Jukka SaBik
Poikolainen Mika I-HBS
Pollari Harri HyvBK
Pollari Kari HyvBK
Puuska Kari HBK
Pylkkänen Lasse MSC
Pyykkö Tero PPK
Pöyhönen Aki KouBK
Raivio Kimmo KouBK
Rantanen Pauli HBK
Rautiainen Jyri Red Ball
Repo Juha MLS
Riikonen Harri WKS
Rinkinen Ville TBK
Ritari Jouni PVK
Rokkanen Sami SaiBi
Rontu Lassi HBS
Ruotsi Pekka PVK
Rusi Jukka KK-79
Ruuskanen Jyrki SaiBi
Saarenpää Ari KouBK
Seppelin Tom HBK
Stenberg Janne IK
Stenman Erik TAK
Sudensalmi Arto SaiBi
Tainio Jarmo PVK
Tainio Tatu Duckpool
Tarvainen Juha IBK
Thomenius Kari HBK
Timonen Jari Red Ball
Tondi Juha IBK
Tuhkanen Arto KLK
Tunturi Kari OBK
Uusitalo Petri HyvBK
Vanninen Vesa KouBK
Verho Pekka EBK
Westman Mona EBK
Virtanen Olli OBK
Vulli Janne TBK
Väisänen Henri TBK
Ylisuutari Tommi Red Ball

 

Kultakellovoittajat kautta aikojen:

1959 T. Aura
1960 T. Aura
1961 R. Mikkonen
1962 K. Tanskanen
1963 L. Tuominen
1964 V. Karjalainen
1965 R. Tairo
1966 V. Saarinen
1967 R. Tairo
1968 K. Kulmala
1969 K. Halonen
1970 J. Löthman
1971 A. Saari
1972 S. Laine
1973 R. Tuominen
1974 A. Saari
1975 R. Tuominen
1976 S. Laine
1977 K. Issakainen
1978 A. Saari
1979 M. Jarkko
1980 R. Sinisalo
1981 M. Jarkko
1982 J. Lahtinen
1983 M. Vanhala
1984 J. Korhonen
1985 T. Ylöstalo
1986 A. Saari
1987 K. Pesonen
1988 M. Koponen
1989 K. Kallio
1990 M. Juhanila
1991 M. Stark
1992 J. Lahtinen
1993 M. Stark
1994 K. Tunturi
1995 A. Tuhkanen
1996 M. Vanhala
1997 K. Holopainen
1998 J. Lahtinen
1999 P. Kulmala
2000 P. Kulmala
2001 H. Väyrynen
2002 H. Väyrynen
2003 K. Hakala
2004 H. Lahtinen
2005 K. Hakala
2006 J. Ruuskanen
2007 J. Timonen
2008 M. Vanhala
2009 Ari Järvinen
2010 Antti Marjamäki
2011 Jyri Rautiainen
2012 Kari Kallio
2013 Markku Koponen
2014 Kim Laaksonen
2015 Kim Laaksonen