YT-klubien kaisabiljardin senior SM-kisat 2018

 

YT-klubien senioreiden kaisabiljardin SM-kilpailut 16-18.11.2018

Kymin kerho ry, Kuusankoski

 

FINAALIT:

50v           Jari Mahlio, IBK 2                      0   -   60             Jussi Holopainen, KLK

60v           Risto Ahola, HSK 1                  60   -   5               Eerik Stenman, TSK

70v           Jorma Tulkki, OSK                  60   -   26            Jaakko Valkama, KeMK

80v           Jorma Tuomainen, KLK        33   -  37            Matti Jarkko, MLS

  II finaali   Jorma Tuomainen, KLK        8   -  60            Matti Jarkko, MLS



KAISABILJARDIN SENIOR YT-SM-KISAT 2018

pelataan Kymin Kerholla (Kuusankoski) pe-su 16-18.11.2018.

Tarkempi ajo-osoite on Patosillantie 1, 45700 Kuusankoski.

Perjantaina 16.11
pelipaikkana toimii myös Kouvolan Biljardiklubi.

Kilpailun puuhamies on Jukka Nojonen, p. 040 7231 098.
Kilpailun johtaja on Markku Korhonen, p. 0400 397 225.
Kisatoimiston vetäjä on Paavo Sutinen (näiden sivujen ylläpitäjä), p. 045 7871 6330.
Kouvolan Biljardiklubilla kisoja vetää Jarmo Lahtinen, p. 0400 865753.
YT-klubit = yhteistoimintaklubit, katso LINKKI



Pelaaminen:

Sarjat ovat 50v, 60v, 70v ja 80v. Joukkuekisat pelataan 2-miehisin joukkuein.
Peliparit arvotaan torstaina 15.11, ja ne ovat nähtävillä tällä sivustolla saman illan aikana viimeistään klo 20:30.
Pelimuoto on normaaliin tapaan kahden häviön cup, eli kahdesta häviöstä ulos.

HUOMIOITAVAA:

50-sarjalaiset
voivat mennä PERJANTAINA suoraan Kouvolan Biljardiklubille (KouBK).
KouBK:lla ilmoittaudutaan Jarmo Lahtiselle klo 9:30 alkaen.
J. Lahtinen laittaa pelit käyntiin viimeistään klo 10:45.
Kymille pe aamuna saapuvat 50-sarjan pelurit kyyditään Kymiltä Kouvolaan kerhon toimesta.
KouBK:lla pelataan 50-sarjassa kaksi (2) kierrosta täyteen perjantain aikana, jonka jälkeen kaikki pelaajat siirtyvät lauantaiaamuksi Kymin kerholle Kuusankoskelle.

Sarjat 60, 70 ja 80 pelataan kokonaisuudessaan Kymin kerholla pe-su.
Ilmoittautuminen
Kymin kerholla alkaa perjantaina klo 9:30.
Pelit pyritään saamaan käyntiin kapteenien kokouksen (klo 10) jälkeen klo 10:45.

Kaikki finaalit pyritään pelaamaan samaan aikaan sunnuntaina iltapäivällä Kymin kerholla.


KouBK:n osoite on Kouvolankatu 20 C, 45100 Kouvola. Klubi-isäntänä on Ari Saarenpää.
Kymin kerhon osoite on Patosillantie 1, 45700 Kuusankoski.


Peluutussysteemi on seuraava:
- 50-sarjalle on käytössä kaksi pöytää, numerot 1 ja 5.
- 60-sarjalle on käytössä kaksi pöytää, numerot 2 ja 6.
(Pöytiä 1, 2, 5 ja 6
pyritään kierrättämään 50- ja 60-sarjojen kesken mahdollisuuksien mukaan)
- 70-sarjalle on käytössä yksi pöytä, numero 4.

- 80-sarjalle on käytössä yksi pöytä, numero 3.

Eli kustakin sarjasta klo 9 pitää olla paikalla sarjalle asetettujen pöytien lukumäärää vastaava pelipari oman sarjansa alkupäästä. Muidenkin olisi hyvä olla paikalla yhdeksältä tai heti tämän jälkeen. Kapteenien kokouksessa mainittiin, että odotusaika kuulutuksesta on 5 minuuttia. Jos jompikumpi tai molemmat pelaajat eivät ole paikalla, huudetaan silloin uusi peli käyntiin, ja sen ensimmäiseksi huudetun ottelun pelaajia odotetaan vielä 10 minuuttia.

 

Livekuvaa (klikkaa linkkiä):

 


Tulospalvelu sarjoittain:

Sarja 50v

Sarja 60v

Sarja 70v

Sarja 80v

Joukkuetulokset

Mukaan on ilmoittautunut yhteensä 93 pelaajaa. Osallistujat ikäsarjoittain:

50v

1 Vepsäläinen Pasi   WKS   Warkauden Kauppaseura Ry
2 Kaija Jarmo   WKS   Warkauden Kauppaseura Ry
3 Holopainen Jussi   KLK   Kuopion Liikemiesklubi Ry
4 Oinonen Mikko   KLK   Kuopion Liikemiesklubi Ry
5 Rautiainen Jyri   KouBK   Kouvolan Biljardiklubi Ry
6 Kultanen Matti   KouBK   Kouvolan Biljardiklubi Ry
7 Luoto Seppo   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
8 Tamminen Kimmo   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
9 Lehikoinen Kari   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
10 Rontu Timo   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
11 Martikainen Klaus   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
12 Tarvainen Juha   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
13 Mahlio Jari   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
14 Ahola Lassi   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
15 Koponen Markku   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
16 Heino Jyrki   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
17 Holopainen Kai   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
18 Nordberg Mikael   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
19 Kaakinen Kari   PMK   Pohjanmiesten Kerho Ry
20 Karjala Pekka   PMK   Pohjanmiesten Kerho Ry
21 Pulliainen Jyrki   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
22 Silonsaari Jouni   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
23 Korhonen Ilkka   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
24 Perä-Rouhu Ari   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
25 Grönroos Jarmo   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
26 Koski Ari   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
27 Autio Petri   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
28 Leppikorpi Jorma   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
29 Lahtinen Jarmo   KymK   Kymin Kerho Ry
30 Laine Hannu   KymK   Kymin Kerho Ry
31 Häkkinen Juha   PPK   Porvoon Porvarikerho Ry
32 Keto Vesa   PPK   Porvoon Porvarikerho Ry
33 Lallo Ismo   PPK   Porvoon Porvarikerho Ry
34 Tölkkö Ari   PPK   Porvoon Porvarikerho Ry


60v

1 Ollila Hannu   KymK   Kymin Kerho Ry
2 Kero Perttu   KymK   Kymin Kerho Ry
3 Pekkola Veijo   KymK   Kymin Kerho Ry
4 Sutinen Pentti   KymK   Kymin Kerho Ry
5 Kantanen Juha   WKS   Warkauden Kauppaseura ry
6 Riikonen Harri   WKS   Warkauden Kauppaseura ry
7 Räty Markku   IK   Imatran Kerho Oy
8 Hiltunen Pentti   IK   Imatran Kerho Oy
9 Viitala Matti   OSK   Oulun Suomalainen Klubi Ry
10 Tertsunen Simo   OSK   Oulun Suomalainen Klubi Ry
11 Tähtinen Erkki   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
12 Sinisalo Veli Pekka RKS   Rauman Kauppaseura Ry
13 Ajomo Martti   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
14 Ajomo Pertti   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
15 Siren Markku   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
16 Lampimäki Pasi   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
17 Rantanen Mikko   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
18 Mäkelä Heikki   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
19 Niemi Timo   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
20 Repo Juha   TAK   Tampereen Ammattiklubi Ry
21 Alander Ahto   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
22 Ahola Risto   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
23 Holmberg Bruno   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
24 Lähdevuori J-P   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
25 Saarenpää Ari   KouBK   Kouvolan Biljardiklubi Ry
26 Lisko Ilkka   KouBK   Kouvolan Biljardiklubi Ry
27 Kajanne Kari   KeMK   Kemin Meriklubi Oy
28 Räisänen Jouni   KeMK   Kemin Meriklubi Oy
29 Malminen Juha   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
30 Tondi Juha   IBK   Inkeroisten Biljardikerho 81 Ry
31 Lehtonen Heikki   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
32 Pekonen Simo   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
33 Koljonen Esa   TSK   Tampereen Suomalainen Klubi Ry
34 Stenman Eerik   TSK   Tampereen Suomalainen Klubi Ry
35 Laakso Risto   RKK   Rovaniemen Kunnallisklubi Ry
36 Muhojoki Pekka   RKK   Rovaniemen Kunnallisklubi Ry

 

70v

1 Kaartinen Esko   KymK   Kymin Kerho Ry
2 Ollikainen Martti   KymK   Kymin Kerho Ry
3 Korhonen Markku   KymK   Kymin Kerho Ry
4 Vuorikari Jukka   KLK   Kuopion Liikemiesklubi Ry
5 Sorjonen Vesa   IK   Imatran Kerho Oy
6 Liukka Raimo   IK   Imatran Kerho Oy
7 Halonen Timo   MK   Mikkelin Klubi Ry
8 Lämsä Seppo   OSK   Oulun Suomalainen Klubi Ry
9 Tulkki Jorma   OSK   Oulun Suomalainen Klubi Ry
10 Virkkunen Pertti   HSK   Helsingin Suomalainen Klubi Ry
11 Inkinen Jarmo   LK   Lappeenrannan Kerho Oy
12 Valkama Jaakko   KeMK   Kemin Meriklubi Oy
13 Ulen Heikki   KeMK   Kemin Meriklubi Oy
14 Seppälä Antti   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
15 Leskinen Seppo   TSK   Tampereen Suomalainen Klubi Ry
16 Perä-Rouhu Yrjö   TKS   Tampereen Kauppaseura Ry
           
           

80v

1 Makkonen Erkki   WKS   Warkauden Kauppaseura Ry
2 Tuomainen Jorma   KLK   Kuopion Liikemiesklubi Ry
3 Tuomikoski Pekka   RKS   Rauman Kauppaseura Ry
4 Ala-Louko Mauri   RKK   Rovaniemen Kunnallisklubi Ry
5 Jarkko Matti   MLS   Mikkelin Liikemiestenseura Ry
6 Pulli Rauno   TSK   Tampereen Suomalainen Klubi Ry

7

Kärkkäinen Matti

 

TKS

 

Tampereen Kauppaseura Ry