YT SM 50-sarja



YT senior SM 50v 2018 Lopputulokset 18.11.2018
         
Sija Nimi Seura         Voitot       Pisteet
1 Holopainen Jussi KLK 8 484
2 Mahlio Jari IBK 2 7 467
3 Koponen Markku HSK 1 6 418
4 Holopainen Kai HSK 2 5 377
5 Rautiainen Jyri KouBK 4 330
6 Lahtinen Jarmo KymK 4 301
7 Grönroos Jarmo TKS 2 4 262
8 Silonsaari Jouni MLS 3 226
9 Perä-Rouhu Ari TKS 1 3 214
10 Oinonen Mikko KLK 3 209
11 Heino Jyrki HSK 1 2 198
12 Ahola Lassi IBK 2 2 178
13 Tarvainen Juha IBK 1 2 174
14 Kaija Jarmo WKS 2 170
15 Tölkkö Ari PPK 2 2 154
16 Laine Hannu KymK 2 151
17 Koski Ari TKS 2 1 131
18 Tamminen Kimmo RKS 1 122
19 Kultanen Matti KouBK 1 119
20 Nordberg Mikael HSK 2 1 114
21 Lehikoinen Kari TAK 1 111
22 Korhonen Ilkka TKS 1 1 110
23 Vepsäläinen Pasi WKS 1 98
24 Martikainen Klaus IBK 1 1 97
25 Rontu Tomi TAK 0 71
26 Kaakinen Kari PMK 0 67
27 Pullinen Jyrki MLS 0 65
28 Keto Vesa PPK 1 0 64
29 Häkkinen Juha PPK 1 0 45
29 Autio Petri TKS 3 0 45
31 Leppikorpi Jorma TKS 3 0 42
32 Lallo Ismo PPK 2 0 34
33 Luoto Seppo RKS 0 32
34 Karjala Pekka PMK 0 26



 

1. kierros

1 Ahola Lassi IBK 2 60 - 8 2 Karjala Pekka PMK
3 Luoto Seppo RKS 4 - 60 4 Mahlio Jari IBK 2
5 Tölkkö Ari PPK 2 42v - 36 6 Kaakinen Kari PMK
7 Rautiainen Jyri KouBK 60 - 19 8 Martikainen Klaus IBK 1
9 Holopainen Jussi KLK 40v - 32 10 Heino Jyrki HSK 1
11 Korhonen Ilkka TKS 1 60 - 27 12 Leppikorpi Jorma TKS 3
13 Nordberg Mikael HSK 2 60 - 13 14 Oinonen Mikko KLK
15 Tarvainen Juha IBK 1 60 - 31 16 Autio Petri TKS 3
17 Kaija Jarmo WKS 60 - 34 18 Lallo Ismo PPK 2
19 Perä-Rouhu Ari TKS 1 60 - 35 20 Kultanen Matti KouBK
21 Lehikoinen Kari TAK 58v - 37 22 Keto Vesa PPK 1
23 Grönroos Jarmo TKS 2 60 - 45 24 Häkkinen Juha PPK 1
25 Lahtinen Jarmo KymK 60 - 6 26 Vepsäläinen Pasi WKS
27 Koponen Markku HSK 1 60 - 14 28 Pullinen Jyrki MLS
29 Holopainen Kai HSK 2 60 - 37 30 Tamminen Kimmo RKS
31 Rontu Tomi TAK 35 - 60 32 Silonsaari Jouni MLS
33 Koski Ari TKS 2 37 - 60 34 Laine Hannu KymK


2. kierros

1 Ahola Lassi IBK 2 60 - 28 3 Luoto Seppo RKS
2 Karjala Pekka PMK 18 - 60 4 Mahlio Jari IBK 2
5 Tölkkö Ari PPK 2 33 - 60 7 Rautiainen Jyri KouBK
6 Kaakinen Kari PMK 31 - 60 8 Martikainen Klaus IBK 1
9 Holopainen Jussi KLK 60 - 11 11 Korhonen Ilkka TKS 1
10 Heino Jyrki HSK 1 60 - 15 12 Leppikorpi Jorma TKS 3
13 Nordberg Mikael HSK 2 11 - 60 15 Tarvainen Juha IBK 1
14 Oinonen Mikko KLK 60 - 14 16 Autio Petri TKS 3
17 Kaija Jarmo WKS 30 - 60 19 Perä-Rouhu Ari TKS 1
18 Lallo Ismo PPK 2 0 - 60 20 Kultanen Matti KouBK
21 Lehikoinen Kari TAK 36 - 60 23 Grönroos Jarmo TKS 2
22 Keto Vesa PPK 1 27 - 60 25 Lahtinen Jarmo KymK
24 Häkkinen Juha PPK 1 0 - 60 26 Vepsäläinen Pasi WKS
27 Koponen Markku HSK 1 60 - 51 29 Holopainen Kai HSK 2
28 Pullinen Jyrki MLS 51 - 55v 30 Tamminen Kimmo RKS
31 Rontu Tomi TAK 36 - 58v 33 Koski Ari TKS 2
32 Silonsaari Jouni MLS 60 - 11 34 Laine Hannu KymK


3. kierros

1 Ahola Lassi IBK 2 19 - 35v 5 Tölkkö Ari PPK 2
4 Mahlio Jari IBK 2 60 - 58 7 Rautiainen Jyri KouBK
8 Martikainen Klaus IBK 1 18 - 60 9 Holopainen Jussi KLK
10 Heino Jyrki HSK 1 58v - 39 11 Korhonen Ilkka TKS 1
13 Nordberg Mikael HSK 2 43 - 47v 17 Kaija Jarmo WKS
14 Oinonen Mikko KLK 37v - 27 15 Tarvainen Juha IBK 1
19 Perä-Rouhu Ari TKS 1 60 - 17 21 Lehikoinen Kari TAK
20 Kultanen Matti KouBK 24 - 45v 23 Grönroos Jarmo TKS 2
25 Lahtinen Jarmo KymK 44 - 50v 27 Koponen Markku HSK 1
26 Vepsäläinen Pasi WKS 32 - 60 29 Holopainen Kai HSK 2
30 Tamminen Kimmo RKS 30 - 31v 34 Laine Hannu KymK
32 Silonsaari Jouni MLS 60 - 36 33 Koski Ari TKS 2


4 kierros:

1 Ahola Lassi IBK 2 39 - 56v 7 Rautiainen Jyri KouBK
4 Mahlio Jari IBK 2 60 - 44 5 Tölkkö Ari PPK 2
9 Holopainen Jussi KLK 49v - 27 15 Tarvainen Juha IBK 1
10 Heino Jyrki HSK 1 48 - 60 14 Oinonen Mikko KLK
17 Kaija Jarmo WKS 33 - 60 23 Grönroos Jarmo TKS 2
19 Perä-Rouhu Ari TKS 1 15 - 60 25 Lahtinen Jarmo KymK
27 Koponen Markku HSK 1 60 - 8 32 Silonsaari Jouni MLS
29 Holopainen Kai HSK 2 60 - 49 34 Laine Hannu KymK

 
5. kierros:

4 Mahlio Jari IBK 2 47 - 60 9 Holopainen Jussi KLK
7 Rautiainen Jyri KouBK 48v - 39 14 Oinonen Mikko KLK
19 Perä-Rouhu Ari TKS 1 19 - 60 27 Koponen Markku HSK 1
23 Grönroos Jarmo TKS 2 23 - 60 25 Lahtinen Jarmo KymK
29 Holopainen Kai HSK 2 47v - 38 32 Silonsaari Jouni MLS

 
6. kierros:

4 Mahlio Jari IBK 2 60 - 14 23 Grönroos Jarmo TKS 2
7 Rautiainen Jyri KouBK 48 - 60 9 Holopainen Jussi KLK
25 Lahtinen Jarmo KymK 17 - 60 29 Holopainen Kai HSK 2

 Koponen hakee 7:lle

7. kierros

27 Koponen Markku HSK 1 36 - 60 4 Mahlio Jari IBK 2
27 Koponen Markku HSK 1 49v - 35 9 Holopainen Jussi KLK

29     Holopainen Kai                         HSK 2       39 - 60                  4     Mahlio Jari IBK 2


8. kierros SEMIFINAALI

27 Koponen Markku HSK 1 43 - 60 9 Holopainen Jussi KLK

 

FINAALI

27 Holopainen Jussi HSK 1 60 - 0 4 Mahlio Jari
IBK 2

 
YT 50v Suomenmestari on Jussi Holopainen KLK. Finaalimatsi päättyi siis 60-0!